OC Firmy budowlanej
OC dla Firmy,  OC FIRMY

OC firmy budowlanej

OC firmy budowlanej czego nie wiecie?

Czy OC firmy budowlanej różni się od OC zwykłej Firmy? Oczywiście. Zakres ubezpieczenia dla firmy remontującej lub budującej może się znacznie różnić od typowego ubezpieczenia OC Firmy. Jak zwykle podstawowe różnice tkwią w szczegółach takiej ochrony ubezpieczenia.

Co powinno zawierać OC firmy budowlanej?

Na pewno powinno mieć bardzo szeroki zakres ubezpieczenia dotyczący wykonywania usług na rzecz osób trzecich. Zakres możemy znacząco podnieść lub rozszerzyć dodając odpowiednie klauzule ubezpieczeniowe. Klauzula to dodatkowe rozszerzenie podstawowego ubezpieczenie OC Firmy budowlanej. Żeby móc odpowiednio zabezpieczyć interesy firmy budowlanej powinniśmy pamiętać o specyfice działania tej branży i nie ominąć żadnego ryzyka.

Firmy budowlane działają w bardzo ryzykownych środowisku gdzie mamy do czynienia wielokrotnie z zaangażowanie majątku osób trzecich. Gdzie w codziennej pracy korzystamy z wypożyczonego sprzętu lub będącego własnością osób trzecich.

OC Firmy powinno nas zabezpieczyć przed szkodami które możemy wyrządzić korzystając ze sprzętu który nie jest nasza własnością.

Kolejny niezbędnym ryzykiem które jest częścią specyfiki firmy budowlanej będą szkody związane z oddaniem usługi dla klienta docelowego. Bardzo często okazuje się, że już po odbiorze robót przez inwestora lub klienta docelowego okazuje się, że nasza usługa nagle się psuje lub po prostu nie spełnia oczekiwań klienta.

I tutaj bardzo ważne są odpowiednie rozszerzenia ochrony ubezpieczenia żeby móc skutecznie chronić interesy firmy budowlanej.

OC firmy budowlanej a suma gwarancyjna.

Często niedoceniana suma gwarancyjna powoduje, że Firma budowlana który posiada takie ubezpieczenie nie ma wystarczającego zabezpieczenia w momencie szkody i musi zaangażować środki własne do zapłaty za uszkodzenia u klienta. A w najczarniejszym scenariuszu może się okazać, że szkoda może doprowadzić do bankructwa naszej firmy budowlanej.

Suma gwarancyjna to górna granica odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń za szkody wyrządzone przez nasze przedsiębiorstwo. Im wyższa suma gwarancyjna tym większe prawdopodobieństwo spełnienia oczekiwań Waszego kontrahenta.

Dla wielu kontrahentów wysokość sumy gwarancyjnej dużo mówi o odpowiedzialności samej firmy budowlanej i tego jak zabezpiecza interesy swoich klienta.

Przeczytaj więcej: https://fb.watch/54-y7zLdvV/

Ile kosztuje OC Firmy budowlanej?

OC dla tzn. budowlanki nie musi dużo kosztować jeśli Wasz pośrednik indywidualnie negocjuje składkę tego ubezpieczenia. Nasza multiagencja zawsze negocjuje stawki takiego ubezpieczenia dzięki czemu ceny są indywidualnie dopasowane do naszych klientów.

Największy wpływ na cenę oprócz umiejętności negocjacyjnych pośrednika ma wybrana przez Nas suma gwarancyjna. Dodatkowo bardzo ważny jest przychód za ostatni rok jaki nasza firma osiągnęła ponieważ mówi o tym z jaką wielkości firmy mamy do czynienia.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na ryzyko i cenę będą PKD w jakich działa Nasza firma budowlana. Zupełnie inaczej będzie wyceniona działalność związana z tynkowaniem i malowaniem a zupełnie inaczej działalność gdzie wyburzamy różne nieruchomości.

To musi mieć wpływ na cenę.

Zainteresowany innymi artykułami? http://ubezpieczeniadlafirm.pl/ubezpieczenie-oc-dla-firmy/

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń