OC dla Firmy

Dobre ubezpieczenie firmy

„Poproszę o dobre ubezpieczenie Firmy”. Takie zdanie usłyszałem od Pana Zdzisława w dniu wczorajszym podczas rozmowy telefonicznej.

dobre ubezpieczenie firmy

Panie Zdzisławie co to znaczy dla Pana dobre? Na co mój klient odpowiedział, „no żebym dostał odszkodowanie jak się coś stanie”.

Dla każdego Dobre ubezpieczenie firmy Będzie oznaczać coś innego.

Większość moich klientów wybiera w ubezpieczeniu swojej firmy kompromis pomiędzy ceną i jakością.

Dla mnie to przede wszystkim ochrona interesów klienta. Podsumowując celem nadrzędnym dla mnie będzie „zrobienie klientowi dobrze”.

Na co warto zwrócić uwagę kierując się zasadą „dobre ubezpieczenie firmy”?

  1. Na pewno wyznacznikiem dla większość z Was będzie cena. Jednak nie należy przesadzać z nadawaniem wagi temu wskaźnikowi. Dlaczego? ponieważ cena nie zawsze będzie szła w parze z zakresem ubezpieczenia. A ten decyzje czy ubezpieczenie jest „sprawne” . czyli czy dostaniemy odszkodowanie w sytuacjach na jakich nam zależy…
  2. Zakres ubezpieczenia. A co to takiego? to tak naprawdę opis od czego ubezpieczenie firmy nas chroni. To bardzo ważny aspekt i należy położyć na niego znaczący nacisk. Dobry doradca dopyta Was o wszelkie sytuacje jakie są dla Was ważne z perspektywy prowadzenia firmy.
  3. Kolejnym wskaźnikiem który powinien być przez Was wzięty pod uwagę w ubezpieczeniu firmy jest suma ubezpieczenia. To kwota w ramach które dane ubezpieczeni działa. Dlaczego? wyobraźcie sobie, że sprzedajecie bułki za ok 100 tys. PLN miesięcznie i za tyle macie bułek codziennie na stanie w sklepie. Pewnej nocy złodziej kradnie wszystkie bułki Wy macie ubezpieczenia na kwotę 20 tys. PLN. Reasumując ten wskaźnik da Wam pewność , że nie stracicie w przypadku szkody.
  4. Reputacja Towarzystwa Ubezpieczeń . To wbrew pozorom bardzo ważny wskaźnik który może być najważniejszy w sytuacji awaryjnej. Czyli jak postrzegane jest dane Towarzystwo na rynku? Czy ma dobrą opinię? czy wypłaca terminowo odszkodowania i czy jest przyjazny dla klientów.

A Ty jakimi kryteriami się kierujesz wybierając ubezpieczenie dla swojej firmy?

Więcej przeczytasz w pozostałych artykułach na ten temat http://ubezpieczeniadlafirm.pl/?p=176

oraz tutaj: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/?p=176

Chcesz o tym porozmawiać?

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń