OC Firmy
OC dla Firmy,  OC FIRMY

OC Firmy – 3 punkty o których musisz pamiętać

OC Firmy w 3 najważniejszych punktach. Zastanawiacie się co sprawia , że zapłacimy za OC taką a nie inną składkę?. To proste.

„Panie Piotrze ile zapłacę za OC mojej Firmy” zapytał Pan Robert właściciel Firmy sprzątającej.

OC Firmy
OC Firmy najważniejsze punkty

To proste Pani Robercie niech Pan zwróci uwagę na następujące punkty a zrozumie Pan skąd pojawia się cena za ubezpieczenie OC Firmy – odpowiedziałem.

OC Firmy to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ubezpieczenie wygrywa w kategorii HIT roku. Każdego dnia zgłaszają się klienci którzy uświadamiają sobie, ze bez tego ubezpieczenia nie powinno się prowadzić żadnej firmy. MOim zdaniem to ubezpieczenie potrafi uratować firmę przed bankructwem.

Przeczytaj więcej: http://www.ubezpieczeniadlafirm.pl

Na co należy zwrócić uwagę ubezpieczając odpowiedzialność cywilną mojej firmy?

Po pierwsze ważna jest branża w jakiej działamy. Czyli co konkretnie robimy, czym na co dzień się zajmujemy. Dokładnie chodzi o ustalenie z jakim ryzykiem wiąże się Nasza działalność. Czyli np: prowadząc restauracje i wydając posiłki mamy do czynienia z wieloma ryzykami np: zatrucia klientów, złamanie nogi na śliskiej podłodze w restauracji.

Zupełnie inaczej będzie w przypadku firmy która produkuje oprogramowanie . Tym samym chcę przez to powiedzieć, że branża w jakiej działacie rządzi się swoimi prawami i niesie ze sobą określone mierzalne ryzyko.

„Czy jeśli rocznie zarabiam około 100 tys ma jakieś znaczenie przy ubezpieczeniu OC Firmy”- zapytał mnie Pan Robert.

Tak ma. Drugim ważnym aspektem na który trzeba zwrócić uwagę jest właśnie przychód za ostatni rok. Są to przychody jakie osiągamy lub planujemy osiągnąć przy nowo założonej firmie.

Ponieważ przychody mówiąc wprost to wartość całej naszej sprzedaży w ostatnim roku. Dlaczego to takie ważne? Jeśli jestem tzn. małą firmą i łączna wartość sprzedanych przeze mnie usług lub produktów wynosi np.: 100 tys. zł. To oznacza, że reprezentuje ryzyko właśnie na podobnym poziomie. Jeśli natomiast osiągam sprzedaż rzędu miliona złotych i więcej w skali roku. To ryzyko które generuje moja firma będzie odpowiednio większe a co za tym idzie będzie to miało wpływ na składkę.

Podsumowując niskie przychody niższe ryzyko – niższa składka , wyższe przychody to niestety wyższe ryzyko wyższa składka.

„Czy ma znaczenie cenowe co chce ubezpieczyć w OC Firmy?”

Tak.  To co chcemy ubezpieczyć i jaki zakres ma mieć OC Firmy dla Naszego przedsiębiorstwa ma duże znaczenie na ostateczną cenę ubezpieczenia.

Dlaczego?

Ponieważ zupełnie inaczej ubezpieczymy warsztat który naprawia auta klientów i trzeba rozszerzyć ubezpieczenie o pojazdy które czekają na naprawę lub stoją przed warsztatem.

A już zupełnie inaczej ubezpieczymy firmę instalacyjną. Trzeba uwzględnić odpowiedzialność za szkody wyrządzone po oddaniu prac gdy klient już będzie korzystał z naszej instalacji. Dlatego tak duże znaczenie ma wyjaśnienie tych kwestii przed ubezpieczeniem.

Przeczytaj więcej http://www.ubezpieczeniadlafirm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń