OC członków kadry zarządzającej - D&O
FILMY,  OC dla Firmy,  OC FIRMY

OC członków kadry zarządzającej – D&O

OC członków kadry zarządzającej – D&O

OC członków kadry kierowniczej czyli dla kogo?

Jeśli jesteś członkiem zarządu, prezesem, dyrektorem finansowym lub księgową to właśnie to ubezpieczenie będzie dla ciebie.
Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę w formie spółki i jesteś jednocześnie właścicielem oraz osobą Zarządzająca dobrze trafiłeś.

Przeczytaj więcej: https://ubezpieczeniapuls.pl/jak-sie-zabezpieczyc-na-wypadek-smierci-jednego-ze-wspolnikow-spolki/

OC członków kadry zarządzającej – co zabezpiecza?

Ubezpieczenie OC członków zarządu, potocznie mówi się o nim D&O zabezpiecza Majątek prywatny czyli osobisty wszystkich osób pełniących funkcje kierownicze w spółce.

Majątek Twojej spółki jest zabezpieczony. Kiedy? w przypadku podjęcia niewłaściwej, niekorzystnej decyzji dla spółki.
Ubezpieczenie D&O przydaje się w momencie gdy źle podjęte przez nas decyzja wpływa negatywnie na spółkę albo doprowadza do strat które mogą się pojawić.

Czy spółka z.o.o Powinna mieć to ubezpieczenie?

Przykładów kiedy spółka powinna skorzystać z tego ubezpieczenia jest bardzo dużo. Najprostszym będzie Postępowanie kontrolne przez np. urząd skarbowy gdzie podczas kontroli stwierdzono znaczne zaległości podatkowe których zapłata doprowadzić spółkę na granicy upadłości. Inne przykłady?.

Np: Podejmiesz złą decyzja albo będzie ona podjęta przez dyrektora produkcji wtedy skutkiem będzie poważny wypadek pracownika na hali. Wiecie jakie konsekwencje? Np: Postępowanie karne oraz duże straty finansowe związane z odszkodowaniem dla tego pracownika.

Co otrzymujemy od ubezpieczenia OC członków kadry zarządzającej?

Przede wszystkim otrzymam wsparcie finansowe. Z czym będzie związane?.

Z tym, że pierwsze roszczenia nie będą egzekwowane z majątku prywatnego lub osobistego.

Jak będziemy zaspokajać roszczenia?. Na pewno z Waszej polisy OC członków zarządu .
Bardzo dużym wsparciem jest pokrycie wszelkich kosztów obsługi prawnej związanej z wyjaśnieniem błędu oraz konsultacjami.
Innym przykładem gdzie warto skorzystać z polisy OC czyli D&O będzie sytuacja Gdy w sposób nagły odbędzie się kontrola organu skarbowego i zaangażowanie firmy spowoduje określone przestój firmie i pojawienie się kosztów.

Przeczytaj więcej: https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirmy/
Warto pamiętać że taka Polisa pokryje również koszty doradztwa gdy dojdzie do włamania w systemie informatycznym naszej spółki.

Kto powinien szczególnie taką polisę mieć?

Z moich doświadczeń wynika że małe i średnie firmy najczęściej zgłaszają roszczenia z tego typu ubezpieczenia. Co z tego wynika dla mnie?. Gdy jesteś właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jesteś narażony.

Wyobraź sobie, że prowadzisz spółkę nie posiadając rozbudowanego zaplecza administracyjnego, księgowego, prawnego. Wyobraź sobie, że zawsze będziesz bardziej narażone na popełnianie  błędów.

i odpowiedzialność z tego wynikającą

Przeczytaj więcej: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/page-d-exemple/

Jaka suma ubezpieczenia i jaka cena?

Obecnie polisy D&O Są osiągalne dla przedsiębiorców prowadzących spółki w bardzo korzystnych cenach. Przy sumie ubezpieczenia 1 000 000 zł możemy liczyć już na ceny rzędu 1000 zł jednorazowo. Sami przyznacie że tak duża odpowiedzialność przy tak szerokim zakresie ubezpieczenia jest zachęcające.
Podsumowując wielkość składki jaką zapłacimy oraz indywidualny rodzaj firmy wraz z ryzykiem jakie dana branża generuje można ocenić dopiero po rozmowie z agentem, doradcą. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami wejdź na stronę: www.ubezpieczeniadlafirm.pl i skorzystaj z formularza kontaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń