ubezpieczenie firmy oc
FILMY,  OC dla Firmy,  OC FIRMY

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. ABC Przedsiębiorcy cz.2

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. ABC Przedsiębiorcy cz.2

Co to jest OC Firmy?

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. Odpowiedzialność cywilna tzn. OC Firmy jest najpopularniejszym obecnie ubezpieczeniem firmowym. Jest to ochrona przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim z tytułu prowadzonej przez Nas działalności.

Każdy klient który w ostatnim czasie się ze mną kontaktuje pyta właśnie o to ubezpieczenie.

Zasada działania OC firmy jest bardzo prosta jeśli wyobrazimy sobie OC dla samochodu osobowego które jest najczęstsze to co myślimy?  Jest to odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim jeżdżąc naszym samochodem.

Tak samo działa OC firmy. To po prostu odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim przez naszą firmę. A dokładnie przez działania związane z naszą firmą.

Tak jak konstrukcja produktu wydaje się być prosta to zasada działania nie jest już taka łatwa.

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy

Jak działa to ubezpieczenie?.

Dlaczego Twoja firma powinna je mieć?

Na co zwrócić szczególną uwagę?.

Co wpływa na cenę tego ubezpieczenia?

Jak można je najszybciej kupić?.

Jak działa OC Firmy?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy składa się z dwóch części: ubezpieczenie OC działalności i ubezpieczenie OC posiadanego mienia.

Mamy tutaj odpowiedzialność związaną z posiadanym przez nas majątkiem np. biurem, gdzie klient wchodząc do biura przewróci się, złamie nogę i obciąży nas odpowiedzialnością za to zdarzenie.

I druga odpowiedzialność związana ze świadczonymi przez nas usługami gdzie po wykonanej usłudze np. naprawie dachu klienta – dach będzie przeciekać i zalewać poddasze jaki cały dom. W takiej sytuacji klient oskarży nas o straty z tym związane.

Wbrew pozorom to bardzo szeroki zakres ubezpieczenia.

Szkody tego typu mogą nas kosztować bardzo dużo pieniędzy a czasami nawet upadłość naszej firmy.

Dlatego to ubezpieczenie jest niezbędne żeby móc spokojnie prowadzić naszą firmę i nie obawiać się roszczeń ze strony naszych klientów.

 

Chcesz wiedzieć więcej?:https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirmy

O czym musimy pamiętać zanim zawrzemy nowe ubezpieczenie?

Powinno być pełne czyli zawierać zarówno odpowiedziałaś że nasz Majątek jaki odpowiedzialność za usługi które świadczy Nasza Firma.

Równie ważny jest pełny zakres OC Firmy poprzez odpowiednie rozszerzenie odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku firm które działają w dużym kontakcie ze swoim klientem.

Przykłady? Np. Firma świadcząca usługi wodno-kanalizacyjne powinna mieć odpowiednie rozszerzenie o ochronę związaną z właśnie tymi usługami.

Innym przykładem będzie Cukiernia lub piekarnia gdzie bardzo ważne rozszerzeniem odpowiedzialności cywilnej będzie kwestia zatrucia produktami tej firmy.

Jeszcze inną sytuacją będzie rozszerzenie działania odpowiedzialności cywilnej poza granicami kraju gdy Świadczymy usługi np. na terenie Europy.

Suma gwarancyjna OC Firmy.

Musimy pamiętać o tym że kolejnym wyznacznikiem przydatności OC naszej firmy będzie tak zwana suma gwarancyjna. Jest to górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeń za nasze błędy. Czyli do jakiej kwoty będzie chroniona nasza Firma i do jakiej kwoty będzie wypłacone odszkodowanie.

Od kilku lat zauważam, że minimalna suma gwarancyjna OC Firmy podnosi się w górę czyli wielkość zdarzeń zgłaszanych przez klientów jest coraz częstsza i wyższa. Obecnie minimalna suma gwarancyjna do jakiej zachęcam moich klientów to 200 000 zł. Są branże gdzie 200 000 zł będzie za niską sumą żeby skutecznie zabezpieczyć interesy i powinno to być minimum 500 000 albo nawet 1 000 000 zł.

OC Firmy  a specyfika mojej działalności

Równie ważne żeby nasze ubezpieczenie było skuteczne jest posiadanie w zakresie ubezpieczenia wszystkich obszarów działania naszej firmy. Jeżeli działamy np.: w 6 obszarach to powinny być wyszczególnione w naszej polisie dokładnie te 6 obszarów działania. Pozwoli to uniknąć sytuacji kiedy w momencie likwidacji szkody z ubezpieczenia okaże się że ten obszar nie był wpisany do polisy odpowiedzialności cywilnej firmy.

Co Wypływa na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej firmy?

Głównym wyznacznikiem ceny tego ubezpieczenia będzie przychód jaki osiągnęliśmy za ostatni rok oraz Przychód który planujemy do osiągnięcia w najbliższym roku. Dlaczego?

Im wyższy Przychód tym wyższe ryzyko ubezpieczeniowe. Wynika to z ze skali działania danej firmy oraz ilości zdarzeń które mogą wpłynąć na ryzyko Ubezpieczeniowe. Większa firma, większy przychód, większe ryzyko.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na składkę lub cenę takiego ubezpieczenia będzie wysokość sumy gwarancyjnej. Im Wyższa suma gwarancyjna naszego OC Firmy tym bardziej składka może wzrastać.

Ostatnim czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenia OC firmy będą obszary działania w jakich się poruszamy. Czyli inna cena będzie dla firmy która naprawia samochody lub remontuje dachy z uwagi na ilość potencjalnych zagrożeń, a inna cena będzie dla firmy która świadczy usługi biurowe i posiada dwa biura na terenie danego miasta.

 

Podoba się Tobie ten artykuł- poczytaj więcej:http://ubezpieczeniadlafirm.pl/

Jak szybko otrzymać ubezpieczenie OC Firmy?

W praktyce wygląda to w ten sposób że po rozmowie z klientem przygotowuję wstępną ofertę. Pierwsza rozmowa trwa zazwyczaj 5 min albo krócej a sam proces przygotowania oferty do 3 h łącznie. Kolejnym etapem jest ustalenie zakresu oferty oraz odpowiednich rozszerzeń ubezpieczenia i wysokości sum gwarancyjnych.

Gdy jestem z klientem zgodny odnośnie tych parametrów to następuje negocjacja ceny ubezpieczenia. Czyli kontaktuje się z osobami odpowiedzialnymi za ryzyko w danym Towarzystwie Ubezpieczeń gdzie negocjuje składkę.

Gdy mamy już ofertę, znamy cenę to pozostaje nam Finalizacja umowy.

Całość tego procesu czyli telefon, oferta, wystawienie polisy możemy zrealizować do maksymalnie 3 h.

Podsumowując jeśli zastanawiasz jeszcze nad tym czy twoja Firma powinna posiadać odpowiedzialność cywilną, jak i otrzymać ofertę to po prostu zadzwoń do mnie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń