ubezpieczenie firmy oc
FILMY,  OC dla Firmy,  OC FIRMY

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. ABC Przedsiębiorcy cz.2

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. ABC Przedsiębiorcy cz.2

Co to jest OC Firmy?

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy. Odpowiedzialność cywilna tzn. OC Firmy jest najpopularniejszym obecnie ubezpieczeniem firmowym. Jest to ochrona przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim z tytułu prowadzonej przez Nas działalności.

Każdy klient który w ostatnim czasie się ze mną kontaktuje pyta właśnie o to ubezpieczenie.

Zasada działania OC firmy jest bardzo prosta jeśli wyobrazimy sobie OC dla samochodu osobowego które jest najczęstsze to co myślimy?  Jest to odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim jeżdżąc naszym samochodem.

Tak samo działa OC firmy. To po prostu odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim przez naszą firmę. A dokładnie przez działania związane z naszą firmą.

Tak jak konstrukcja produktu wydaje się być prosta to zasada działania nie jest już taka łatwa.

Ubezpieczenie firmy – OC Firmy

Jak działa to ubezpieczenie?.

Dlaczego Twoja firma powinna je mieć?

Na co zwrócić szczególną uwagę?.

Co wpływa na cenę tego ubezpieczenia?

Jak można je najszybciej kupić?.

Jak działa OC Firmy?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy składa się z dwóch części: ubezpieczenie OC działalności i ubezpieczenie OC posiadanego mienia.

Mamy tutaj odpowiedzialność związaną z posiadanym przez nas majątkiem np. biurem, gdzie klient wchodząc do biura przewróci się, złamie nogę i obciąży nas odpowiedzialnością za to zdarzenie.

I druga odpowiedzialność związana ze świadczonymi przez nas usługami gdzie po wykonanej usłudze np. naprawie dachu klienta – dach będzie przeciekać i zalewać poddasze jaki cały dom. W takiej sytuacji klient oskarży nas o straty z tym związane.

Wbrew pozorom to bardzo szeroki zakres ubezpieczenia.

Szkody tego typu mogą nas kosztować bardzo dużo pieniędzy a czasami nawet upadłość naszej firmy.

Dlatego to ubezpieczenie jest niezbędne żeby móc spokojnie prowadzić naszą firmę i nie obawiać się roszczeń ze strony naszych klientów.

 

Chcesz wiedzieć więcej?:https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirmy

O czym musimy pamiętać zanim zawrzemy nowe ubezpieczenie?

Powinno być pełne czyli zawierać zarówno odpowiedziałaś że nasz Majątek jaki odpowiedzialność za usługi które świadczy Nasza Firma.

Równie ważny jest pełny zakres OC Firmy poprzez odpowiednie rozszerzenie odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku firm które działają w dużym kontakcie ze swoim klientem.

Przykłady? Np. Firma świadcząca usługi wodno-kanalizacyjne powinna mieć odpowiednie rozszerzenie o ochronę związaną z właśnie tymi usługami.

Innym przykładem będzie Cukiernia lub piekarnia gdzie bardzo ważne rozszerzeniem odpowiedzialności cywilnej będzie kwestia zatrucia produktami tej firmy.

Jeszcze inną sytuacją będzie rozszerzenie działania odpowiedzialności cywilnej poza granicami kraju gdy Świadczymy usługi np. na terenie Europy.

Suma gwarancyjna OC Firmy.