FILMY,  Ubezpieczenie majątku firmy

Ubezpieczenie majątku Firmy. ABC Przedsiębiorcy cz.3

Ubezpieczenie majątku firmy.

Co to znaczy?

Jeśli myślimy „Ubezpieczenie majątku firmy” to mówimy tutaj o posiadaniu np. samochodów, biura, maszyn, czy innych urządzeń będących własnością naszej firmy.
W poprzednim odcinku Omówiłem odpowiedzialność cywilną firmę która z mojej perspektywy jest Najważniejszym ubezpieczeniem jaki powinna posiadać firmą w celu zabezpieczenia się przed upadłością, oraz roszczeniami klientów.
Dzisiaj omówimy ubezpieczenie majątku.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jakie błędy najczęściej popełniamy ubezpieczając Majątek firmy?

Od czego zacząć ubezpieczając Majątek firmy?

Ubezpieczając Majątek firmę nie możemy zapominać o tym żeby faktycznie zabezpieczyć całość posiadanego Mienia.

Zarówno budynki, wyposażenie, maszyny, jak i pojazdy. Krytyczne jest aby dobrze wycenić posiadany Majątek i uniknąć problemów. Jakich problemów? Na etapie wypłatę odszkodowania z powodu złej wyceny naszego Mienia.

Przeczytaj więcej: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/

Na pewno powinniśmy pamiętać o tym żeby zakres ubezpieczenia obejmował wszystkie ryzyka. Czyli wariant tzw. all risk. To obecnie najbardziej Popularny kierunek wyboru zakresu ubezpieczenia. Faktycznie chroni wszystkie interesy i wszystkie zdarzenia jakie mogą spowodować straty finansowe u nas.
Na pewno powinniśmy pamiętać o rozszerzenie ubezpieczenia odpowiednie klauzulę dodatkowe.

Co to znaczy? Jeżeli prowadzimy firmę remontową to bardzo często wozimy ze soba w samochodzie bardzo drogi Elektronarzędzia.

A to oznacza że powinniśmy rozszerzyć ubezpieczenie tych Elektronarzędzi również poza biurem jako tzw. sprzęt przenośny żeby podczas kradzieży lub zniszczenia tego Mienia otrzymać pieniądze.

Ubezpieczenie majątku firmy. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Żeby wybierać towarzystwa ubezpieczeń o dobrej reputacji w zakresie likwidacji szkód.

Co to znaczy? Mam tu na myśli duże towarzystwo ubezpieczeń które mają spore doświadczenie w ubezpieczeniu przedsiębiorców oraz w likwidacji szkód.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dopiero w momencie szkody przekonujemy się że ubezpieczenie w takim towarzystwie faktycznie daje nam realną pomoc finansową.

Jakie błędy najczęściej popełniamy ubezpieczają własny Majątek Firmę?

Tak jak wspominałem wcześniej najczęściej zapominamy o ubezpieczeniu całości majątku co skutkuje w momencie szkody stratami finansowymi. Drugim kolejnym błędem jest zaniżanie wartości naszego majątku gdzie podczas likwidacji szkody okazuje się że nie jesteśmy zadowoleni z wypłaty odszkodowania z uwagi na to że znacznie Zaniżeliśmy wartość posiadanego majątku.

 

Ciekawi Cię ten artykuł? https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirm

Niezmiernie istotny jest szeroki zakres ubezpieczenia czyli ubezpieczenie możliwie najszerszym zakresie czyli tzw. wariant ALL RISKS o którym wspominałem wcześniej.
Kolejnym błędem jest właściwe ustalenia wyceny naszej nieruchomości które ma duże znaczenie w momencie likwidacji szkody.

Czyli wartość odtworzeniowa mówi nam o tym np. że nasze mnie nie zostanie odtworzona natomiast wartość księgową może się bardzo mocno różnić od wartości odtworzeniowej. Bardzo często wpadamy w pułapkę niższych sum ubezpieczenia. Na co liczymy?. Na to że niewielka różnica w składce ubezpieczeniowej spowoduje że zarobimy natomiast okazuje się że tracimy pieniądze w momencie likwidacji szkody.

Od czego zacząć ubezpieczenie majątku naszej firmy?

Tak jak w poprzednim filmie wspominałem zacznijcie od telefonu do doradcy takiego jak ja który was poprowadzi krok po kroku przez ubezpieczenie waszej firmy.
Podczas rozmowy ustalimy jaki posiadacie Majątek, jaka jest jego mniej więcej wartość, oraz co jest dla was najważniejsze.
Sama rozmowa trwa pięć albo 10 min. Przygotowanie oferty trwa do godziny lub w skomplikowanych sytuacjach jeden dzień roboczy a wysłanie do was oferty następuje w ten sam dzień w ciągu maksymalnie 3 h.

Jak powinniście się przygotować do ubezpieczenia własnej firmy?

Jeśli chcecie zabezpieczyć skomplikowany sprzęt który posiadacie, np: drogie Elektronarzędzia, to musicie pamiętać żeby posiadać faktury zakupowe dotyczące tego sprzętu, znać numery ewidencyjne które pozwolą identyfikować tego rodzaju sprzęt podczas likwidacji szkody.

Podsumowując.

Zwracajcie uwagę na sumy ubezpieczenia. Proście o jaki najszerszy zakres ubezpieczenia i nie bójcie się dopytywać o szczegóły w zakresie likwidacji szkody dla Waszego majątku firmowego.

 

One Comment

  • https://www.belgameubelen.be

    Propozycji finansowych dla malych i srednich firm jest na rynku coraz wiecej i coraz wiecej firm zaczyna z tego korzystac. W latach 90-tych krolowal kredyt i powoli do swiadomosci przedsiebiorcow zaczynal przedzierac sie leasing. Na poczatku XXI wieku leasing coraz czesciej jest wymieniany jako zewnetrzne narzedzie finansowe numer jeden. W najnowszym pomiarze naszego „Barometru EFL” po raz pierwszy spotkalismy sie z sytuacja, ze najchetniej wybieranym zewnetrznym instrumentem finansowym jest ubezpieczenie majatku firmy. To oznacza, ze finansowa swiadomosc zarzadzajacych MSP jest coraz wieksza i w celu finansowania swoich inwestycji stawiaja na dywersyfikacje narzedzi Od poczatku realizacji badania „Barometr EFL” male i srednie firmy najczesciej finansuja swoja dzialalnosc srodkami wlasnymi. Z taka sytuacja mamy do czynienia rowniez w III kwartale br. – prawie 94 proc. przedsiebiorcow zadeklarowalo, ze siega do swoich portfeli, zeby inwestowac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń