Ubezpieczenie firmy
FILMY,  OC dla Firmy,  OC FIRMY,  Ubezpieczenie majątku firmy

Ubezpieczenie firmy – od czego zacząć?. ABC przedsiębiorcy część I

Ubezpieczenie firmy – od czego zacząć?. ABC przedsiębiorcy część I.

Jak rozpocząć?

Zaczynamy od telefonu do doradcy Ubezpieczeniowego. Mówiąc wprost doradca ubezpieczeniowy  to osoba która zagwarantuje nam przejrzystość oraz szybkość w tworzeniu oferty dla Naszej firmy. Jestem waszym doradcą ponieważ mam odpowiednie przeszkolenie i posiadam odpowiednią wiedzę żeby móc skutecznie zabezpieczyć wasze interesy.
Podczas krótkiej dwu -pięciominutowej rozmowy ustalamy zakres, oczekiwania, oraz oceniamy ryzyko prowadzonej działalności. Od tego zaczynamy przygotowanie oferty.

Wiecie jakie najczęściej błędy są popełniane podczas ubezpieczenia własnej firmy?

Najczęściej nieumiejętnie wyceniamy własny Majątek. Czyli zaniżamy wartość własnego budynku, maszyn albo innego mienia w naszym posiadaniu. To najczęstszy błąd popełniony podczas ubezpieczenia firmy. Dlatego skutkuje on w momencie likwidacji szkody ponieważ suma ubezpieczenia jest górną granicą odpowiedzialności towarzystwa.
Co to oznacza? Oznacza to że towarzystwo ubezpieczeń nie wypłaci nam więcej niż suma ubezpieczenia którą ustaliliśmy mimo, że nasz majątek może być warty więcej. Tym samym nie powinniśmy zaniżać sum ubezpieczenia.

Przykłady?.

Prawdopodobnie kolejnym najczęstszym błędem jest brak uwzględnienia specyfiki prowadzonej przez nasz firmy w zakresie ubezpieczenia. Każda działalność jest inna i w każdej działalności ważne jest zwrócenie uwagi na cechy które są charakterystyczne dla danej branży. To się przekłada na ubezpieczenie i jego wartość. Czyli np. ubezpieczając cukiernie musimy pamiętać o tym żeby rozszerzyć ochronę Mienia o klauzulę rozmrożenia ponieważ w przypadku sytuacji gdy zepsuje się Chłodnia to jeśli nie będziemy posiadać ubezpieczenia całość naszego towaru obciąży naszą kieszeń.

Przeczytaj więcej http://ubezpieczeniadlafirm.pl/

Ubezpieczenie firmy – od czego zacząć?

Podobnie jak powyżej, innym przykładem jest brak rozszerzenia ubezpieczenia w przypadku klienta prowadzącego warsztat samochodowy o klauzulę gdzie ubezpieczamy miejsca Parkingowe na których stoją pojazdy. Kiedy mamy sytuację, że pojazdy zostaną uszkodzone to właściciel warsztatu sam zlikwiduje szkodę z polisy.
Innym przykładem ważnej dla Was szkody będzie złamana noga klienta na schodach do naszego biura. Klient trafia do szpitala i Żąda odszkodowania za to zdarzenie oraz za leczenie.
Odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa związane ze specyfiką działania Waszej właśnie firmy będzie zawierać rozszerzenia o takie szkody.

Wiecie jakie są najczęstsze szkody w ubezpieczeniu naszej firmy?

Na miejscu pierwszym mamy szkody wynikające z odpowiedzialności cywilnej firmy. Czyli prowadząc działalność gospodarczą narażamy naszych klientów na różnego rodzaju straty. Wyobraźmy sobie sytuację, że np. klienci mogą się zatruć pieczywem wyprodukowanym w naszej piekarni. Albo inna sytuacja będzie gdy klienci odbiorą produkt który do nich wysłaliśmy a produkt okaże się być niebezpieczny dla ich dziecka.
Podobnie do drugiej najczęstszą szkoda jaką klienci likwidują to szkody związane z majątkiem firmy. Czyli wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zalania, kradzież, czy pożar naszego mienia.
Dlatego te szkody potrafią być równie uciążliwe co szkody związane z odpowiedzialnością cywilną firmy.

Jak w praktyce wygląda zawarcie umowy ubezpieczenia firmy? Jak szybko możemy otrzymać ofertę?

Pierwsza rozmowa telefoniczna trwa około 2-5 minut. Wnioskując tyle zazwyczaj wystarczy żeby móc ustalić wszystkie potrzebne informacje. Zbierane są informacje.

Prawdopodobnie przygotowanie samej oferty może trwać zarówno 1 h jak i nawet 3 h. Łączna ilość czasu zależy od stopnia skomplikowania tematu. Czasami czas ten może się wydłużyć nawet do 1 dnia.

Zaciekawił Cię ten artykuł? https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirmy/

Podsumowując po przygotowaniu oferty następuje czas negocjacji warunków i indywidualnego ustalenia ceny ubezpieczenia. Tutaj najwięcej działa nasz pośrednik ubezpieczeniowy. Po wynegocjowaniu warunków oferta trafia na maila klienta który podejmuje ostateczną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń