ubezpieczenie majątku firmy
OC dla Firmy

Ubezpieczenie majątku Firmy

Co decyduje o cenie za Ubezpieczenie majątku firmy? Odpowiedź jest prosta. Szczegóły.

Przedsiębiorco, dlaczego diabeł tkwi w szczegółach? Ubezpieczenie majątku firmy to tak naprawdę przeczytanie kilku punktów z OWU. Czy to może ochronić Wasze pieniądze?

Codziennie się spotykam z sytuacjami gdzie w pospiechu nie czytamy dokumentów które Nas dotyczą. Każdy z Was ma takie doświadczenie.
Na co musisz zwrócić szczególną uwagę ubezpieczając firmę i jej majątek? Czy są definicje szczególnie ważne podczas podjęcia przez Ciebie decyzji o ubezpieczeniu majątku Waszej firmy?

Film

Poniżej opowiem o czterech obszarach które decydują o cenie ubezpieczenia majątku Waszej firmy.

Zbiór zasad jakie obowiązują w ubezpieczeniu majątku firmy nazywa się Ogólne Warunki Ubezpieczenia czyli w skrócie OWU. To taki katechizm dla danego ubezpieczenia. Nie musisz się przedzierać przez wszystkie strony danego OWU ale warto znać podstawowe definicje które decydują o cenie za Twoje ubezpieczenie.

Interesujące zagadnienie?  A może chcesz przeczytać więcej: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/?p=229

Z mojej kilkuletniej praktyki Agenta najczęstsze problemy i niedomówienia u klientów dotyczy 4 definicji z zakresu majątku firmy:

  1. Nakłady inwestycyjne.
  2. Środki obrotowe.
  3. Sprzęt elektroniczny.
  4. Maszyny, urządzenia i wyposażenie.

Zastanawiasz się co oznaczają nakłady inwestycyjne?

To po prostu nakład pracy jaki poniosłeś  żeby przygotować swój lokal do prowadzenia w nim swojej działalności. Dotyczy to lokalu który jest wynajmowany przez Ciebie.

Sprzęt elektroniczny to kolejna definicja gdzie zaniedbujemy wyjaśnienie dokładnego znaczenia tego słowa. Warto żebyś rozdzielił sprzęt który będzie przenośny i sprzęt stacjonarny co znacznie ułatwi proces ubezpieczenia twojego majątku.

Maszyny urządzenia i wyposażenie to wszystko to co nie zmieściło się w pozostałych definicjach czyli np.: meble, maszyny i urządzenia.

Podsumowując jeśli nie masz czasu na analizę zapisów OWU skontaktuj się z profesjonalnym Agentem który ubezpiecza na co dzień przedsiębiorców i postępuj zgodnie z jego rekomendacjami.

więcej przeczytasz na moim fanpage gdzie szeroko opisuje każde zagadnienie https://www.facebook.com/Ubezpieczenia-dla-FIRM-716673511764905/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń