OC dla pojazdu
OC dla Firmy

OC dla pojazdu tego nie wiecie!

OC dla pojazdu to synonim ubezpieczeń. Trochę jak adidasy czyli buty sportowe.

OC dla pojazdu to w jednym zdaniu ubezpieczenie przed szkodami które wyrządzimy innym uczestnikom ruchu drogowego swoim pojazdem. To ubezpieczenie obowiązkowe w Polsce i wymagalne przez naszego Ustawodawcę.

Przykłady wykorzystania OC dla pojazdu

Wyjeżdżamy z garażu i podczas wyjeżdżania nie zauważamy sąsiada samochodu i uszkadzamy mu cały bok. Sytuacja jest nieprzyjemna jednak OC pojazdu właśnie na takie zdarzenia doskonale się sprawdza. Sąsiad może wezwać policję lub może po prostu spisać z nami tzn. oświadczenie sprawcy kolizji. Czyli na kartce papieru możemy opisać sytuację i przyznać się do winy a nasze OC pozwoli naprawić samochód sąsiada.

Inny przykład to nasza nieuwaga i wypadki związane z naszą nieostrożnością. Jedziemy autem – widzimy czerwone światło. zaczynamy hamować i spoglądamy na komórkę licząc na to, że zdążymy coś przeczytać zanim auto wyhamuje przed światłami. i nagle bum… uderzenie w auto przed nami ponieważ inny pojazd wjechał przed nas a my w tym czasie patrzyliśmy na telefon komórkowy.

Kolejny raz z takich opresji wyciągnie nas OC pojazdu gdzie jako sprawca będziemy się nim posługiwać w celu naprawy pojazdu innego kierowcy który został przez nas pokrzywdzony…

Jeszcze inny przypadek dotyczy bardzo drastycznych wypadków z naszym udziałem takich jak np: uderzenie człowieka. Każdemu może się zdarzyć chwila nieuwagi gdzie nie zachowamy należytej staranności i uderzymy w człowieka na pasach. Taki człowiek trafia do szpitala i rozpoczyna się żmudny proces leczenia takiej osoby który może się skończyć bardzo drastycznie np: rentą do końca życia dla takiej osoby.

i znów ubezpieczenie OC wspiera nas w takich sytuacjach gdy trzeba pokryć koszty rehabilitacji takiej osoby czy też leczenia.

Kogo zabezpiecza OC posiadacza pojazdu mechanicznego?

Moi drodzy, takie ubezpieczenie to ochrona osób trzecich i szkód które możemy im wyrządzić kierując pojazdem mechanicznym. To ubezpieczenie nie chroni naszego pojazdu czy naszego majątku ma natomiast zabezpieczyć ofiary naszej nieuwagi i naszej ignorancji na drodze. Często klienci wydają się zapominać, że OC posiadacza pojazdu jest tak naprawdę ubezpieczeniem które ma dawać poczucie bezpieczeństwa na ofiarom naszej nieuwagi.

Ciekawi cię artykuł- zajrzyj na Facebooka: https://pl-pl.facebook.com/ubezpieczeniapuls

Czy OC samochodu jest ważnym ubezpieczeniem?

Tak -0 ponieważ to ubezpieczenie może zabezpieczyć finansowo nasze szkody które popełnimy prowadząc pojazd oraz zabezpieczyć roszczenia pokrzywdzonych osób przez naszą nieuwagę. I jeszcze raz powtórzę, że OC nie zabezpiecza Waszego pojazdu tylko zabezpiecza szkody jakie popełnicie prowadząc wasz pojazd wobec osób trzecich.

jeśli chcecie ubezpieczyć Wasz pojazd to jedynym i skutecznym ryzykiem które powinniście posiadać będzie tzn. Autocasco. Ale to już temat na oddzielny artykuł i film.

sprawdź też inne artykuły: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/

Ubezpieczenie OC dla pojazdu

Podsumowując OC pojazdu musicie posiadać bo tak decyduje ustawodawca. Jednocześnie trzeba pamiętać, że to ubezpieczenie które w żaden sposób nie chroni Waszego pojazdu ponieważ jego zadanie jest zupełnie inne. Jeśli chcecie ubezpieczyć pojazd z tym ryzykiem najlepiej robić to w tzn. pakiecie z innymi ryzykami typu Autocasco NNW kierowcy i Pasażerów i Assistance. Jeśli auto jest duże starsze to OC wykupujemy zazwyczaj bez Autocasco.

Zainteresował Cię mój artykuł? Szukasz pełnej ochrony dla swojego pojazdu? zadzwoń lub napisz do mnie..

Więcej: https:https://www.facebook.com/ubezpieczeniafirmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń