OC Firmy
OC dla Firmy,  OC FIRMY,  Ubezpieczenie majątku firmy

Najlepsze OC Firmy kontraktowe czy deliktowe?

Najlepsze OC Firmy.  Mój klient zadał mi ostatnio pytanie o to co lepsze „Panie Piotrze które OC mam wybrać, czym one się różnią”?

Podsumowując w świecie ubezpieczeń funkcjonuje pojęcie OC kontrakt i OC delikt. Wyobraź sobie na konkretnym przykładzie. Mój klient prowadzi firmę budowlano- wykończeniową. Miesiąc temu podczas montażu nowych drzwi- dotychczasowe stare przewróciły się na meble klienta. Meble się zniszczyły. Co zrobił mój klient?

Naprawił szkody które wyrządził z tego tytułu z tzn. OC deliktowego. Dlaczego? Ponieważ był to tzn. czyn niedozwolony.

Mówiąc wprost jesteś odpowiedzialny za zniszczenie mebli klienta mimo, ze nie zrobiłeś tego umyślnie. Czy wyobrażacie sobie wykonawcę który wykonuje dla Was usługę niszczy Wasz majątek i za to nie płaci? Nie? no właśnie. To niemożliwe. Tak samo jest niemożliwe, że są na rynku firmy które nie posiadają takiego ubezpieczenia.

Drugi rodzaj OC to odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez usługę która świadczymy bądź produkt który produkujemy. Czyli drzwi które zamontujemy będą nieprawidłowo działać lub zrobią krzywdę użytkownikowi to wtedy wszelkie szkody likwidujemy poprzez OC kontraktowe. Lub ciastka które pieczemy w naszej piekarni zaszkodzą klientom i masowo zaczną się zgłaszać do szpitala. W takiej sytuacji trzeba jeszcze pamiętać żeby posiadać odpowiednie rozszerzenie w OC Firmy od tego typu zdarzeń.

Czy ważny jest wybór pomiędzy tymi rodzajami OC dla firmy?

Oczywiście! Dlatego najlepiej posiadać oba rodzaje ubezpieczenia co każdy doradca/ Agent powinien zaproponować. Podsumowując dobrze dobrane OC dla Twojej firmy pozwoli zabezpieczyć się przed konsekwencjami wynikającymi z popełnianych błędów lub wadliwie wykonana usługą. Nie pozostawiaj tego wyboru przypadkowemu doradcy gdyż szkody związane z odpowiedzialnością cywilną firmy mogą doprowadzić do upadku każdej firmy.

Podsumowując warto powierzyć dobór tego ubezpieczenia profesjonalistom.

Przeczytaj więcej: https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/ oraz http://ubezpieczeniadlafirm.pl/

 

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń