OC FIRMY

OC Firmy dlaczego warto mieć?

OC Firmy – Dlaczego warto mieć ?

Panie Piotrze potrzebuję mieć OC dla mojej Firmy, może mi Pan to zrobić?

Pewnie, że mogę a nawet powiem po co Nam takie ubezpieczenie i jak to wygląda w praktyce.

Reasumując mój klient, Pan Krzysztof uszkodził podczas wykonywania pracy na rzecz klienta mur garażu cofając swoim pojazdem. Podsumowując zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami Pan Krzysztof jest w obowiązku naprawić wyrządzoną szkodę. Być może szkoda Pana Krzysztofa nie była duża- naprawa ściany tj. położenie tynku i malowanie kosztowało 400 zł. Kto za to zapłacił? Niestety, Pan Krzysztof ponieważ  jest sprawcą.

Jak to wygląda w praktyce?

Reasumując właśnie na taką okoliczność powstało OC dla Firm gdzie odpowiedzialność za takie szkody bierze na siebie Towarzystwo Ubezpieczeń. Podsumowując wprost za odpowiednią składkę Towarzystwo zapłaci za tą szkodę pokrzywdzonemu. Jak to możliwe?

Pan Andrzej mój kolejny klient prowadzi firmę z branży wykończenia wnętrz. Podobnie każdego miesiąca zdarza mu się wyrządzić drobne uszkodzenia podczas wykonywania pracy na rzecz klienta.
„ Do tej pory płaciłem za wszystko ze swojej kieszeni” mówi Pan Andrzej. Po rozmowie w poprzednim tygodniu Pan Andrzej zdecydował się na ubezpieczenie swojej firmy w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ podczas prac Pan Andrzej wielokrotnie angażuje spore środki finansowe własne jak i klienta to suma gwarancyjna dla jego ubezpieczenia wyniosła minimum 200 tys. PLN. Jest to górna granica odpowiedzialności Towarzystwa za szkody spowodowane przez Firmę Pana Andrzeja.

Czy to dużo? Wiele zależy od rodzaju prac jakie wykonuje Pan Andrzej. Jeśli pracuje na wysokościach i może coś zrzucić podczas pracy albo, ma więcej pracowników to nie jest duża suma zabezpieczająca interesy Pana Andrzeja.

 

Podsumowując co konkretnie zabezpieczamy tym ubezpieczeniem?

– szkody na osobie trzeciej np.: zranienia, śmierć

– szkody na mieniu osoby trzeciej np.: uszkodzenia samochodu klienta, uszkodzenie domu klienta,

– utrata majątku klienta np.: w wyniku naszej działalności klient straci cześć swojego majątku.

Ze względu na takie fakty ochrona ubezpieczenia daje Panu Andrzejowi wiele argumentów:

– jego klienci wiedzą, że w razie zniszczenia swojego majątku Pan Andrzej posiada zabezpieczenie które pozwoli odzyskać utracone pieniądze.

– Pan Andrzej wie, że szkoda podczas wykonywania pracy na rzecz klienta nie „przewróci” finansowo jego firmy.

Każda działalność jest inna, i każdy przypadek wymaga omówienia. Jeśli zależy Nam na odpowiedzialnym rozwoju swojej firmy to nie warto czekać aż popełniony błąd doprowadzi d upadku naszej firmy.

Więcej przeczytasz tutaj :

OC ZARZADU

OC

https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń