OC dla Firmy

OC Zarządu Firmy tzn. D&O najważniejsze zalety

OC Zarządu Firmy tzn. D&O. Czy możemy ochronić kierownictwo firmy od roszczeń?

„Panie Piotrze , jak mogę się zabezpieczyć na wypadek moich błędnych decyzji?”. Prawdopodobnie tylko Ubezpieczenie OC Zarządu Firmy czyli członków władz spółki może pomóc
– odpowiedziałem.

Takie pytania zadają szefowie większych firm, członkowie Zarządów. OC Zarządu czyli odpowiedzialność jaką ma właściciel firmy lub członek Zarządu bywa bardzo duża. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo popełnić błąd podejmując ważną czy strategiczną decyzję w firmie.

Czy zastanawiamy się kto poniesie odpowiedzialność w przypadku błędnych decyzji? np. mój klient był bardzo zdziwiony gdy powiedziałem, że może zostać pozwany z powodu swoich błędnych decyzji. Co mi odpowiedział?

„Panie Piotrze przecież każdy się myli” tak zgadzam się jednak pomyłki przy prowadzeniu firmy mogą kosztować bardzo dużo.

„Pani Krzysztofie Pana pomyłka może skutkować stratą Pana prywatnego majątku”… Dokładnie tak każdy członek Zarządu czy kierownik w przypadku podjęcia błędnych decyzji odpowiada za błąd całym swoim majątkiem. To ważna informacja ponieważ nie wiem czy wiecie, że istnieją kraje gdzie 90% szefów spółek i firm posiada ubezpieczenie od błędów w zarządzaniu tzn. D&O ?

W Polsce ledwie 20% menadżerów posiada Taką ochronę. Błędy potrafią słono kosztować. Czasami możemy stracić wszystko. Tak wszystko.

Jak doprze „dopasować” taką ochronę ubezpieczeniową? Jak sobie poradzić w gąszczu ofert i nie narazić się na dodatkowe koszty?

Reasumującc dobrze dopasowana ochrona D&O to podstawa działania poważnej i odpowiedzialnej firmy. Dlatego nie powierzaj tego ubezpieczenia „przypadkowemu” doradcy ubezpieczeniowemu. To dość skomplikowane ubezpieczenie, które powinno być przygotowane przez doświadczonego Agenta.

Czytaj więcej: http://ubezpieczeniadlafirm.pl/ oraz https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń