OC dla Firmy

Ubezpieczenie pojazdu w leasingu- czy warto Ubezpieczyć u agenta?

Ubezpieczenie pojazdu w leasingu- czy warto Ubezpieczyć u agenta?

Wielu klientów posiada ubezpieczenie pojazdu w leasingu. Klienci prowadzący działalność gospodarczą wykorzystują w niej również swoje pojazdy (samochody, ciągniki siodłowe itp.). Takie pojazdy wspierają bieżącą pracę i dają swobodę działania każdej firmy.

Większość pojazdów które posiada firma jest leasingowana. A skoro jest leasing to jest i ubezpieczenie. Panie Piotrze czy warto ubezpieczyć u Pana mój pojazd zapytał mój klient Pan Tomek. Tak!- odpowiedziałem. Dlatego, że może być lepsza i bardziej dopasowana oferta oraz korzystniejsza cenowo- dodałem.

Ubezpieczenie pojazdu w leasingu- jak to jest?

Zazwyczaj w pierwszym roku życia pojazdów ubezpieczenie ich jest bardzo atrakcyjne ponieważ dealer lub leasing ubezpiecza również niejako w pakiecie z nowym pojazdem. A to wpływa na atrakcyjne warunki ubezpieczenia. Jednak nie zawsze tak jest i wielokrotnie moi klienci swoje nowe pojazdy ubezpieczają u mnie ponieważ warunki które im przedstawiam są atrakcyjniejsze od warunków jakie przedstawił dealer lub leasing.

Przeczytaj więcej na moim fanpage:https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Podsumowując – warto czasami zaufać swojemu agentowi. Wielokrotnie moi klienci tak jak Pan Tomek ubezpieczają u mnie swoje pojazdy w tej samej składce co dealer i leasing. Dlaczego? Ponieważ chcą mieć swoje wszystkie ubezpieczenia u jednego pośrednika oraz z zaufania do swojego Agenta.

Tym samym oferta przygotowana przez Waszego Agenta będzie dopasowana do specyfiki danego klienta.

Agent dobrze zna swoich klientów i wie czego potrzebują.

Są pewne minimalne zakresy ubezpieczenia jakie większość leasingów wymaga od osób które korzystają z ich usług. Agenci znają te wymogi i tak dopasowują oferty dla swoich klientów żeby je spełnić. Jesteście ciekawi czego oczekuje niemalże każdy leasing w ubezpieczeniu ich pojazdu?

Co musi posiadać ubezpieczenie pojazdu w leasingu?

Po pierwsze pojazd w leasingu może być ubezpieczony tylko w rekomendowanych przez leasing Towarzystwach ubezpieczeń. Zazwyczaj jest to pierwsza 5-tka największych Towarzystw ubezpieczeń w Polsce czyli: PZU, ERGO Hestia, WARTA, Allianz czy Compensa. Dlaczego tak jest? Ponieważ te Towarzystwa mają duże zaplecze organizacyjno – logistyczne które daje rękojmie, że w przypadku szkody interesy leasingu będą zabezpieczone.

Po drugie pojazd w leasingu zawsze musi mieć ubezpieczenie w wariancie ASO czyli serwis ponieważ w przypadku szkody leasing chce żeby pojazd był naprawiony w autoryzowanym serwisie na oryginalnych częściach.

Kolejnym wymogiem jest brak amortyzacji części i innych negatywnych zapisów w polisie.

Jednym z ostatnim wymogów jest utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia przez cały rok w tym pojeździe. Czyli w przypadku szkody pojazdu pod koniec roku ubezpieczeniowego likwidacja nastąpi wg wartości pojazdu z dnia zakupu mimo, że pojazd starci na swojej wartości.

Podsumowując warto zaufać swojemu agentowi, żeby mógł dla Was przygotować dopasowaną ofertę ubezpieczenia. Jeśli planujecie zakup pojazdu w leasingu zapraszam do kontaktu żeby móc zrobić dla Was dopasowaną i atrakcyjną ofertę.

Przeczytaj więcej na moim blogu dla Firm:http://ubezpieczeniadlafirm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń